Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Eskpresowa wysyłka

Program lojalnościowy

jak przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie logistyczne. Ubrania, książki, wyposażenie kuchni. Zabawki, kosmetyki, elektronika. Zastanawiasz się, jak bezpiecznie przetransportować te i inne rzeczy do nowego mieszkania? Sprawdź, jak najlepiej przygotować się do przeprowadzki.

Co będzie potrzebne do przeprowadzki?

Jeśli szykujesz się do przeprowadzki, pamiętaj o jednej zasadzie: im lepiej ją zaplanujesz, tym sprawniej ona przebiegnie. Dotyczy to zarówno wszelkich kwestii organizacyjnych, jak i samego pakowania. W końcu chcesz, aby przewożone rzeczy dotarły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, prawda? Jak to zrobić? Zacznij od zaopatrzenia się w niezbędne materiały opakowaniowe, które skutecznie zabezpieczą twoje rzeczy na czas przeprowadzki. Do tego będą ci potrzebne:

– kartony,

– folia bąbelkowa,

– wypełniacze do kartonów,

– taśma samoprzylepna,

– folia stretch,

– inne akcesoria, ułatwiające pakowanie.

Gotowy? To zaczynamy pakowanie!

Kartony, czyli podstawa przeprowadzki

Chcesz mieć pewność, że twoje rzeczy będą bezpieczne podczas transportu? Zaopatrz się w wytrzymałe, a zarazem lekkie kartony klapowe. Są one niezwykle pojemne, a także solidne, dzięki czemu możesz przewozić w nich książki lub inne ciężkie przedmioty. Co więcej, takie kartony są niezwykle proste do złożenia, więc nie będziesz tracić czasu na dopasowanie do siebie poszczególnych fragmentów pudła. Dodajmy jeszcze, że dostępne w naszym sklepie kartony klapowe wykonane są z biodegradowalnego materiału, a same pudełka będziesz w stanie wykorzystać wielokrotnie.

Pamiętaj, aby po zapakowaniu przedmiotów do kartonu, dokładnie go opisać. Na pudełku napisz, co znajduje się w środku oraz podaj miejsce, w którym karton ma się znaleźć np. kuchnia, sypialnia, łazienka. Dzięki temu usprawnisz przeprowadzkę – przy wypakowywaniu kartonów od razu trafią one tam, gdzie trzeba, a ty nie będziesz głowił się, gdzie podział się czajnik elektryczny, czy szczoteczka do zębów.

Folia bąbelkowa, czyli ochrona delikatnych przedmiotów

Choć kartony klapowe dobrze chronią swoją zawartość, to czasem nie jest to wystarczające zabezpieczenie. W przypadku przedmiotów delikatnych lub kruchych warto owinąć je folią bąbelkową, aby nie potłukły się podczas transportu. Taka folia ma właściwości amortyzujące, a do tego sprawia, że poszczególne przedmiot w pudełku nie obijają się o siebie. Talerze, szklanki, czy sprzęt elektroniczny będą ci wdzięczne, jeśli na czas przewozu zabezpieczysz je wytrzymałą folią bąbelkową. 

Wypełniacze do zadań specjalnych

Może się jednak zdarzyć, że sama folia bąbelkowa, owinięta wokół delikatnych przedmiotów nie wystarczy. Zwłaszcza jeśli do kartonów pakujesz rzeczy o nieregularnych kształtach. W takiej sytuacji uzupełnij puste przestrzenie w kartonie specjalnym wypełniaczem, na przykład takim jak skropak. Ma on postać niewielkich elementów, które idealnie dopasowują się do zawartości opakowania. Poza tym skropak jest niezwykle lekki, więc nie wpływa na wagę pudełka. Dodajmy jeszcze, że wypełniacz typu skropak wykonany jest z materiałów pochodzenia roślinnego i jest w pełni biodegradowalny. Jeśli uznasz, że spełnił już swoje zadanie, możesz po prostu rozpuścić go w wodzie.

A co w przypadku, gdy pod ręką nie masz żadnego wypełniacza do kartonów? Wykorzystaj w tym celu folię bąbelkową i uzupełnij nią wolne miejsce w kartonie.

Taśma pakowa do szczelnego zamykania kartonów

Skoro do kartonu trafiły już odpowiednio zabezpieczone przedmioty, czas go szczelnie zamknąć. Idealnie nada się do tego wytrzymała taśma samoprzylepna, która jest odporna na przetarcia, zerwania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto taka taśma chroni zawartość paczki przed wilgocią czy zmienną temperaturą.

Dodatkowo, paczki o szczególnie delikatnej zawartości możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną z odpowiednim oznaczeniem, takim jak „OSTROŻNIE, NIE RZUCAĆ” lub „OSTROŻNIE, SZKŁO”. Jest to o tyle ważne, że niektórzy przewoźnicy nie biorą odpowiedzialności za zniszczenia, jeśli kartony nie były odpowiednio oznaczone. Poza tym, z takiej taśmy warto skorzystać, nawet jeśli przeprowadzasz się samodzielnie. Napis ostrzegający szybko przypomni ci, z którymi paczkami musisz obchodzić się wyjątkowo ostrożnie. A w końcu podczas przenoszenia kilkudziesięciu kartonów można się łatwo pomylić.

Folia stretch, czyli zabezpieczenie ostateczne 

Jest jeszcze jeden sposób, aby transportowane kartony były w pełni bezpieczne. Wystarczy, że owiniesz je wodoodporną folią stretch. Dokładnie taką, jakiej możesz użyć na lotnisku do zabezpieczenia bagażu głównego. Dzięki temu zawartość kartonu będzie chroniona nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, gdy pudło będzie musiało poczekać pod
gołym niebem na wniesienie do samochodu czy nowego domu.

Dodatkowe akcesoria dla wymagających

Przeprowadzka i pakowanie to żmudne zajęcia, ale mamy dla ciebie propozycję kilku akcesoriów, które je usprawnią. Przydadzą się one szczególnie wtedy, gdy czeka cię naprawdę sporo przedmiotów do przetransportowania. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Zacznij od dyspensera do taśmy samoprzylepnej. Dzięki niemu szybko i sprawnie zamkniesz jeden karton po drugim, bez użerania się z szukaniem końca taśmy, gdy tylko zechcesz jej użyć.

Kolejnym przydatnym narzędziem podczas przeprowadzki jest uniwersalny nóż z wysuwanym ostrzem, który sprawdzi się zawsze, gdy będziesz potrzebował coś przyciąć lub dociąć.   

A jeśli musisz przewieść sporo delikatnych rzeczy, dokup jeszcze ostrzegawcze naklejki kurierskie z napisem „NIE RZUCAĆ, FRAGILE”.

Przeprowadzka to niełatwe przedsięwzięcie, ale możesz je usprawnić. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie materiały, które dostępne są w naszym sklepie. Dzięki nim pakowanie i przeprowadzka będą o wiele łatwiejsze, a twoje rzeczy bezpiecznie dotrą do celu w jednym kawałku.

  

 

Share this post


Koszyk zapytań ofertowych