Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

opakowania do zadań specjalnych

Jakie materiały opakowaniowe są najlepsze? Oczywiście takie, które skutecznie chronią towar podczas transportu i magazynowania. Jednak niektóre produkty potrzebują dodatkowej ochrony, którą zapewnisz, wybierając opakowania do zadań specjalnych. Poznaj najlepsze materiały opakowaniowe antystatyczne, antykorozyjne oraz rękawy foliowe.

Jaką ochronę zapewniają materiały opakowaniowe?

Materiały opakowaniowe służą do zabezpieczania przesyłanych oraz przechowywanych produktów. Do ich zadań należy ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, złymi warunkami atmosferycznymi, a nawet przed wścibskim spojrzeniem ciekawskich sąsiadów. Jednak czasem to nie wystarczy. W takim przypadku sięgnij po materiały opakowaniowe do zadań specjalnych, takie jak:

– opakowania antystatyczne,

– opakowania antykorozyjne,

– rękawy foliowe.

Sprawdźmy zatem, w jakich sytuacjach sprawdzi się każdy z nich.

Jak działają opakowania antystatyczne?

Opakowania antystatyczne (ESD – electrostatic discharge) służą do zabezpieczania produktów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne, głównie elektroniki. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż, gdy zbliżymy dwa ładunki o różnych potencjałach, dochodzi do uwolnienia energii. Jest ona na tyle silna, że może uszkodzić urządzenia, które są czułe na takie wyładowania.

Co ważne, takie wyładowania są dość powszechne i mogą być wywołane przez bliskość innego urządzenia, tarcie czy zjawiska atmosferyczne. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń cennych urządzeń, zapakuj je na czas transportu i magazynowania w opakowania antystatyczne. Dotyczy to w szczególności urządzeń elektronicznych, układów scalonych czy obwodów drukowanych.

Jak działają opakowania antykorozyjne?

Długie magazynowanie nie sprzyja przechowywanym towarom. Dlatego warto postawić na specjalne zabezpieczenie w postaci opakowań antykorozyjnych. Chronią one produkty właśnie przed niszczącą korozją, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Stosując materiały antykorozyjne, wydłużasz czas bezpiecznego przechowywania towarów, a dodatkowo unikasz takich dodatkowych czynności jak: czyszczenie, odrdzewiani, odtłuszczanie, czy piaskowanie produktów. Do tego nie musisz używać środków czyszczących.

Co istotne, materiały antykorozyjne nie zawierają azotanów, silikonów, metali ciężkich czy innych substancji toksycznych. Ponadto mogą być przetworzone i wykorzystane ponownie dzięki recyclingowi.

Rękawy foliowe do zgrzewarek

Zastanawiasz się, jak zapakować duże przedmioty o nietypowych rozmiarach? Wykorzystaj w tym celu specjalne rękawy foliowe do zgrzewarek. Mają one określoną szerokość (od 80 do 100 cm), ale ich długość można dopasować do konkretnych potrzeb. W ten sposób zapakujesz wyjątkowo długie przedmioty. Niemniej jednak rękaw sprawdzi się również przy mniejszych towarach. Zresztą na tym polega jego główna zaleta: rękaw foliowy możesz wykorzystać przy przedmiotach o różnej wielkości.

Dodajmy jeszcze, że idealnym uzupełnieniem rękawa foliowego jest specjalny stojak. Dzięki temu pakowanie przebiega sprawnie, a do tego łatwiej jest utrzymać porządek w miejscu pakowania.

A jak zapakować produkt w rękaw foliowy? Wystarczy włożyć go do wnętrza, a następnie za pomocą zgrzewarki zgrzać górną i dolną część folii w wybranym miejscu. W ten sposób zamknięcie folii będzie bardzo trwałe, ale możesz zastosować także podwójny zgrzew. Alternatywą jest zamknięcie brzegów rękawa na zakładkę i zaklejenie ich taśmą klejącą. Jednak ten sposób nie jest aż tak trwały, a do tego zamknięcie nie będzie w pełni szczelne.

Opakowania antystatyczne, antykorozyjne oraz rękawy foliowe to rodzaje materiałów opakowaniowych do zadań specjalnych. Dzięki nim skutecznie zabezpieczysz te produkty, które mają dodatkowe wymagania. W ten sposób zyskasz pewność, że transport czy długie przechowywanie nie doprowadzą do ich zniszczenia.  

 

 

 

Share this post