Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

ekologiczne produkty do pakowania

Jak ekologicznie zapakować paczkę?

Czy wiesz, że coraz więcej klientów zwraca uwagę nie tylko na jakość produktów, które zamawiają, ale i na opakowanie, w których są on dostarczane? Dlatego też, jeśli chcesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom świadomych konsumentów, musisz postawić na odpowiednie materiały opakowaniowe. Sprawdźmy zatem, jak ekologicznie zapakować paczkę.

Dlaczego warto stosować ekologiczne materiały opakowaniowe?

Możemy śmiało stwierdzić, że żadna nowoczesna firma nie może obejść się bez ekologicznych materiałów opakowaniowych. Dzięki nim budujesz wizerunek producenta, który dba o środowisko naturalne i stan naszej planety. A klienci coraz częściej zwracają uwagę właśnie na ten aspekt prowadzonej przed przedsiębiorców działalności.

Nie da się też ukryć, że stosowanie ekologicznych materiałów opakowaniowych jest dziś nie tylko łatwe, ale i tanie. Dlatego też przyjrzyjmy się, jak możesz w ekologiczny sposób zabezpieczyć wysyłany do klientów towar.

Które ekologiczne materiały opakowaniowe sprawdzą się w twojej firmie?

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja przesyłka dotrze do klienta w nienaruszonym stanie, musisz ją odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu możesz wykorzystać takie produkty jak:

Sprawdźmy, jakie właściwości ma każdy z nich.

Kartony klapowe

Kartony klapowe idealnie nadają się do pakowania produktów o różnych kształtach, ciężarze i gabarytach. Same są niezwykle lekkie, dzięki czemu nie wpływają na koszty przesyłki. Do tego nasze kartony mają wymiary, które mieszczą się do skrytek w paczkomatach. Poza tym przed złożeniem zajmują niewiele miejsca, także nie zabierają cennej przestrzeni magazynowej. Dodajmy jeszcze, że kartony klapowe składa się szybko i wygodnie. Ponadto dostępne w naszym sklepie kartony klapowe zostały wykonane z biodegradowalnego materiału, co oznacza, że mogą one zyskać drugie życie w procesie recyclingu. Zresztą same kartony są trwałe, więc można wykorzystać je kilkukrotnie.

Wypełniacze do paczek

Jeśli chcesz mieć pewność, że wysyłane przez ciebie przedmioty dotrą do odbiorcy w jednym kawałku, musisz użyć specjalnych wypełniaczy do paczek. Ich wybór jest ogromny, ale dziś przyjrzyjmy się tym, które są ekologiczne. Mowa oczywiście o wypełniaczach takich jak:

  • boxfill - wykonany z szarego papieru makulaturowego
  • wełna drzewna - lub wolina, która nie tylko chroni, ale i ozdabia wnętrze paczek
  • skropak - który jest biodegradowalny

Każdy z wypełniaczy jest niezwykle lekki i dobrze wypełnia wolną przestrzeń w paczce. Dzięki temu produkty nie przemieszczają się w pudełku, a wszelkie wstrząsy są skutecznie amortyzowane. Ekologiczne wypełniacze idealnie sprawdzą się do zabezpieczania porcelany, szklanych elementów, sprzętu elektronicznego i innych towarów, które podatne są na stłuczenia i zarysowania.

Tektura falista

Jeszcze innym sposobem na wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie, jest tektura falista. Z jednej strony jest ona na tyle giętka i elastyczna, że bez trudu dopasujesz się do wnętrza paczki, a z drugiej dzięki swojej wytrzymałości skutecznie chroni ona zawartość kartonu. Do tego tekstura falista sprawdzi się jako materiał ochronny w sklepach z porcelaną czy też innymi delikatnymi przedmiotami, które trzeba zabezpieczyć na czas transportu. I chyba nie musimy dodawać, że produkcja tekstury falistej jest przyjazna dla środowiska?

Papierowa taśma pakowa

Gdy wybrałeś już odpowiedni karton i zabezpieczyłeś wypełniaczem umieszczone w nim produkty, czas szczelnie zamknąć taką paczkę. Jeśli chcesz zrobić to w duchu ekologii, postaw na taśmę pakową, wykonaną z papieru. Nasza taśma papierowa jest niezwykle wytrzymała, a do tego dobrze się klei. Materiał, z którego została wykonana, jest w pełni biodegradowalny, dzięki czemu nie trzeba usuwać go z kartonów, które są przeznaczone do recyclingu.

Koperty papierowe

Nie zawsze potrzebny jest karton, aby nadać ważną przesyłkę. Czasem wystarczą klasyczne koperty papierowe z paskiem klejącym. Te, które znajdziesz w naszym sklepie, dostępne są w wielu formatach i dwóch wersjach kolorystycznych. Po wykorzystaniu można je recyklingować, dzięki czemu materiał, z którego zostały wykonane, zyskuje drugie życie.

To, że wysyłasz setki bądź tysiące paczek każdego miesiąca, nie musi oznaczać, że produkujesz tony śmieci. Wystarczy, że zaczniesz wykorzystywać w swojej firmie ekologiczne materiały opakowaniowe, które są biodegradowalne lub podlegają recyclingowi. Dzięki temu zyskasz renomę przedsiębiorcy przyjaznego środowisku, co z pewnością przełoży się na kolejne zamówienia.

Share this post