Filter

Kartony klapowe do pakowania i wysyłki

Kartony zrobione z wysokiej jakości tektury są mocne, trwałe i zaskakująco odporne na uszkodzenia. Ich cechy sprawiają, że są one najbardziej popularnym sposobem pakowania i wysyłki towarów na świecie.

Wszechstronnność

Kartonowi można nadać kształt pudełka lub bębna o dowolnym niemal rozmiarze – w granicach praktyczności zastosowania. Pudełko takie może być oznakowane graficznie, stanowiąc istotny element brandingu, marketingu, lub być nośnikiem ostrzeżeń i instrukcji postępowania.

Opłacalność

Jest to jedna z najtańszych form opakowania i wysyłki, zwłaszcza w przypadku realizacji zamówień masowych. Są tańsze sposoby, jednak nie oferują one aż takich możliwości estetycznych i praktycznych, choćby jak wspomniany już branding. Dlatego też doradzamy, nawet w przypadku opakowań kartonowych, wybierać te wysokiej jakości, a nie najtańsze. Tandeta również ma swoje koszty, których zazwyczaj nie rekompensuje niższa cena wyjściowa.

Trwałość

Wyjątkowa skuteczność kartonowych opakowań wynika z budowy ich ścian. Tektura falista zamknięta między dwiema ścianami kartonu tworzy sprężystą warstwę ochronną w obrębie całej konstrukcji. Pudła kartonowe mogą być porysowane, wgniecione, przewrócone, a do pewnego stopnia są również wodoodporne. Forma prostopadłościanu, w jakiej występuje standardowy karton, nadaje jej dodatkowo sztywności. Fizyki nie da się oszukać.

Kartony mogą zostać dodatkowo wzmocnione nie tylko dodatkową warstwą ścianek, ale i wypełniaczami. Brak lużnej przestrzeni nie tylko stabilizuje ładunek, ale i wzmacnia konstrukcję. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się tu profile PE stosowane często podczas transportu podatnej na uszkodzenia i drogiej elektroniki.

Kartony wysyłkowe są “eco-friendly”

Karton jest materiałem biodegradowalnym, więc nawet wyrzucony nie stanowi aż takiego obciążenia dla środowiska jak inne surowce. Jest reużywalny, czego nie można na przykład powiedzieć o folii stretch, która podczas odpakowywania ulega najczęściej uszkodzeniu. Kartony tekturowe podlegają też recyklingowi , co ważniejsze, jest to szeroko rozpowszechniona praktyka pozwalająca dodatkowo obniżyć koszty ich produkcji.

Rodzaje opakowań z tektury w ofercie:

  • 3-warstwowe – standardowy opakowanie kartonowe
  • 5-warstwowe (wzmocnione)
  • Kartony klapowe – klasyczny karton, w którym klapy zamykają go od góry i dołu. Dół zazwyczaj skleja się taśmą pakową.
  • Kartony wykrojnikowe – można im nadać dowolny kształt i rozmiar. Często wykorzystywane jako opakowania firmowe, brandowe, dla powtarzalnej oferty, np. producenta koszulek: różne produkty, ten sam wymiar – jeden z elementów spójności brandingu osiągany właśnie poprzez zunifikowane opakowania z tym samym przekazem. Jest to jeden ze sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji i kolejny powód na poziomie emocjonalnym, aby wybrać Twój brand.

Karton klapowy i to podstawowe opakowanie do wysyłki towarów do końcowego odbiorcy. Jako producent zapewniamynajwyższą jakość w korzystniejszej niż pośrednicy cenie oraz wszechstronną ofertę – ogranicza nas tylko fantazja klienta: kartony w standardzie paczkomatów InPost, bardzo duże kartony, kartony na wymiar.

Co to jest karton klapowy?
Kartony klapowe – klasyczny karton, w którym klapy zamykają go od góry i dołu. Dół zazwyczaj skleja się taśmą pakową.
Co to jest karton wykrojnikowy?
Kartony wykrojnikowe – można im nadać dowolny kształt i rozmiar.

FAQ

Tak. Makulatura mocna, czyli tektura falista, najczęściej pozyskiwana jest z kartonów. Tektura jest podatna na zmniejszanie objętości, stąd do jej obróbki używa się belownicy. Nie należy moczyć kartonów przed oddaniem do skupu, gdyż przeznaczone do belowania materiały powinny być suche.

Opakowania kartonowe podlegają recyklingowi, a więc i sortowaniu. Należy je wrzucać do pojemników oznaczonych kolorem niebieskim. Warunek: muszą być wykonane tylko z tektury.

Opakowania wielomateriałowe, czyli np. kartony po mleku (‘tetrapaki’), wrzucamy do pojemnika żółtego.

Gdzie wyrzucać opakowania tekturowe?
Źródło: https://naszesmieci.mos.gov.pl/materialy/infografiki

Karton po mleku czy soku to opakowanie wielomateriałowe. Wyrzucamy je do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne, oznaczonego kolorem żółtym.

Gdzie wyrzucać opakowania tekturowe?
Źródło: https://naszesmieci.mos.gov.pl/materialy/infografiki

Fenomen ten zbadali holenderscy naukowcy.

Przede wszystkim, kartony redukują u kotów stres – czuja się w nich bezpiecznie i pewnie. Mogąc w każdej chwili schować się do pudełka, które osłania ich ze wszystkich stron, kot nie musi być aż tak czujny. Im mniejsze pudełko, tym bardziej kot zdawał się je lubić. Badanie wykazało też, że kotom, które miały dostęp do kartonowych pudełek poprawił się także system immunologiczny.

Papier oraz tektura dobrze izoluje i chroni przed zimnem – odbija ciepło leżącego na nim kota, które wraca do kota. Nie bez znaczenia jest także tekstura papieru oraz wydawane przez niego dźwięki. Papier w formie tektury lubi być również przez kota gryziony – jest to forma zabawy, odstresowania i swego rodzaju, możnaby powiedzieć, kocie hobby.

Przed podarowaniem kotu kartonowego pudła upewnij się, że nie ma w nim zszywek, które mógłby połknąć lub się o nie zranić. Resztki taśmy klejącej też lepiej usunąć, gdyż kot prawdopodobnie będzie ją lizać.

Polecamy nasz zestaw do przeprowadzki dostępny w stałej ofercie pakujto.pl