Filter

Co to jest papier pakowy?

Klasyczny, szary papier pakowy powstaje z makulatury pozyskanej z recyklingu i sam również jest materiałem w 100% nadającym się do przetworzenia. Jest stosunkowo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia materiałem, który powstrzyma kurz i bród. W razie potrzeby jego niska cena pozwala na wielokrotne owinięcie przesyłki i dostosowanie osłony do danego typu paczki.

Szary papier pakowy typu boxfill

Zabezpiecza przedmiot w paczce przed przemieszczaniem się w niej podczas transportu i obijaniem o inne przedmioty bądź ścianki kartonu. Wypełnienie paczki papierem pakowym ma szczególne znaczenie przy wysyłce towarów kruchych, jak szkło i ceramika, narażonych na odpryski jak emaliowane garnki, bądź o znacznej masie, gdzie jej swobodne przemiaszczanie się może być po prostu niebezpieczne dla otoczenia.

Papier typu boxfill wchłonie też wilgoć, jeśli ta przedostanie się do paczki.

Nie stosuje się go raczej do zabezpieczania elektroniki, gdyż w tym przypadku sprawdza się lepiej folia bąbelkowa w towarzystwie pianki polietylenowej.

Boxfill sprzedawany jest w wygodnym w użyciu pudełku z dozownikiem.

Papier pakowy w rolce

Pakowany w 5 lub 10 kilogramowe zwoje szary papier pakowy jest łatwy do przycięcia za pomocą dowolnego nożyka kreślarskiego do wymiarów pożądanego arkusza.

Występuje w dwóch wariantach:

 • Rolka o szerokośi 60 cm i masie 5kg
 • Rolka o szerokośi 35 cm i masie 10kg

Arkusz szarego papieru

Z racji większej uniwersalności rolki, którą można przyciąć do dowolnego arkusza, nie zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty sprzedaży papieru w arkuszach. Są one dostępne często w sklepach dla plastyków, architektów i konserwatorów, często przy akademiach sztuki.

FAQ

Papier pakowy to produkt ekologiczny wykonany w 100% z odzyskanej makulatury i nadający się do dalszego recyklingu. Gramatura na poziomie 90g/m2 sprawia, że jest wystarczająco odporny na rozdarcie podczas transportu oraz zabezpiecza owiniętą w niego przesyłkę przed promieniami słonecznymi.

Stosowany do:

 • pakowania paczek i prezentów
 • zabezpieczania delikatnych przedmiotów, takich jak ceramika czy szkło
 • owijania kwiatów
 • wypełniania pustych przestrzeni w paczce

Papier ten jest spotykany w branży spożywczej i służy do pakowania słodyczy, wypieków, pieczywa, a nawet wędlin i serów.

O jego praktycznym i szerokim zastosowaniu może świadczyć historia jego popularyzacji, która wiąże się z wybuchem Pierwszej Wojny Światowej. Potrzeba taniego i szybkiego pakowania na masową skalę przedmiotów na czas ich przechowywania i transportu doprowadziła do powstania papieru pakowego, jaki znamy dzisiaj.

Papier pakowy nie przepuszcza światła – chroni zawartość przesyłki przed światłem słonecznym i promieniowaniem UV.

Papier pakowy dobrze chłonie farby i nadaje się do malowania, zarówno jako materiał zabezpieczający przed farbą jak i tania forma płótna malarskiego, np. dla dzieci.

Papier pakowy, pomijając jego oczywiste przeznaczene związane z nazwą, ma mnóstwo zastosowań pokrewnych.

 • Produkuje się z niego torby, koperty, a nawet plecaki.
 • wykorzystywany jest jako przekładka izolująca towar ułożony w stos na magazynach.
 • Zabezpiecza się nim powierzchnię podczas prac malarskich.
 • Jako rolety w oknach, gdyż chroni przed światłem i promieniowaniem UV, zapobiegając nagrzewaniu pomieszczenia.
 • Jako izolator przed chłodem.

Papier pakowy w rolce można przechowywyać zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Należy pamiętać aby chronić go przed wilgocią.

Tak. Mimo, że nie jest to klasyczne podejście do tematu pakowania prezentów to zyskuje na popularności z każdym rokiem.