Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

rodzaje folii bąbelkowej

Jak najlepiej wykorzystać różne rodzaje folii bąbelkowej?

Folia bąbelkowa to materiał ochronny, niezastąpiony w przypadku zabezpieczania przedmiotów na czas transportu, magazynowania czy remontu. Jednak właściwości folii bąbelkowej są na tyle uniwersalne, że można wykorzystać ją również do mniej oczywistych celów. Przyjrzyjmy się zatem, czym dokładnie jest folia bąbelkowa, jakie są jej rodzaje i w jakich sytuacjach warto ją zastosować.

Czym jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa zbudowana jest z niewielkich pęcherzyków powietrza, które rozmieszczone są w regularnych odstępach na całej powierzchni foli ochronnej. Stąd też wzięła się oficjalna nazwa „folia pęcherzykowa”, która jednak została w powszechnym użyciu wyparta przez określenie „folia bąbelkowa”. Jednak bez względu na to, której nazwy użyjesz, najważniejsze są właściwości samej folii. A musimy przyznać, że są one imponujące.

Zacznijmy od tego, że folia bąbelkowa jest lekka, elastyczna i niepodatna na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne. Idealnie dopasowuj się do owijanych nią przedmiotów, dzięki czemu skutecznie chroni je przed zniszczeniem, uszkodzeniami, wilgocią, zabrudzeniem, a nawet nasłonecznieniem i naświetleniem. Do tego folia bąbelkowa świetnie amortyzuje, a także izoluje zabezpieczone nią przedmioty.

Co ważne, przy produkcji folii bąbelkowej nie używamy substancji szkodliwych i zapachowych. Dodatkowo można ją po wykorzystaniu przetwarzać, zatem nasze folie są biodegradowalne i ekologiczne.

Jakie są rodzaje folii bąbelkowej?

Folia bąbelkowa to niezwykle uniwersalny materiał ochronny między innymi dlatego, że na rynku istnieją jej różne rodzaje. Przede wszystkim wyróżniamy podział folii bąbelkowej ze względu na odporność na rozdarcie. W takim przypadku znajdziesz folie o klasie B1 (lekka), B2 (standard), B3 (mocna), B4 (supermocna).

Poza tym folia bąbelkowa występuje w postaci 2-wartstowej i 3-warstwowej. Do tego dochodzi folia bąbelkowa antystatyczna, która idealnie sprawdzi się w przypadku zabezpieczania produktów elektronicznych.

Dodajmy jeszcze, że folia bąbelkowa dostępna jest w różnych rozmiarach i formach, takich jak:

– folia nawinięta na rolki,

– worki z folii bąbelkowej,

– koperty bąbelkowe,

– rękawy z folii bąbelkowej,

– przekładki bąbelkowe.

Dzięki temu zastosowanie folii bąbelkowej jest bardzo różnorodne. Przyjrzymy się temu bliżej.

Gdzie wykorzystuje się folię bąbelkową?

Mówiąc najogólniej, folia bąbelkowa przydaje się wszędzie tam, gdzie zależy nam na ochronie przed uderzeniami, wstrząsami, rysami, zabrudzeniami, wilgocią, czy nasłonecznieniem.

Folia bąbelkowa do pakowania

Folia bąbelkowa to jeden z najczęściej stosowanych materiałów opakowaniowych, służący do zabezpieczania towaru na czas transportu i magazynowania. Można użyć go nie tylko do owinięcia wysyłanych przedmiotów, ale i wypełnienia pustych przestrzeni w paczce. Co ważne, folia bąbelkowa jest leciutka, także nie wpływa na koszty wysyłki chronionych za jej pomocą paczek.

Za pomocą folii bąbelkowej zabezpieczysz zarówno mniejsze, jak i większe przedmioty. Po prostu w tych przypadku lekkich produktów zastosuj folię 2-wartstową, a przy cięższych – 3-warstwową. Natomiast do wysyłki elektroniki, w tym: telewizorów, komputerów, sprzętu audio, płyt CD/DVD, podzespołów i innych akcesoriów elektronicznych, wybierz folię bąbelkową w wersji antystatycznej.  

Dodajmy jeszcze, że drobne przedmioty możesz wysyłać w kopertach bąbelkowych, które znacznie usprawniają proces pakowania.

Folia bąbelkowa jako zabezpieczenie na czas remontu i przeprowadzki

Za pomocą folii bąbelkowej możesz także zabezpieczyć mieszkanie na czas remontu. Ochronisz za jej pomocą cenne meble, które dzięki temu będą bezpieczne podczas przesuwania, czy przenoszenia. Dodajmy jeszcze, że naszą folią możesz owinąć cenny sprzęt na czas przeprowadzki.

Folia bąbelkowa jako termoizolacja

Właściwości izolacyjne sprawiają, że folia bąbelkowa jest często wykorzystywana do termoizolacji ścian i dachów. Dzięki niej opór cieplny materiału wzrasta, a energia jest odbijana, a nie pochłaniania.

Folia bąbelkowa w ogrodnictwie

Folię bąbelkową wykorzystuje się również w ogrodnictwie. Można stworzyć z niej tunele, dzięki którym rośliny szybciej dojrzewają i rosną. Poza tym, zabezpieczenie roślin naszą folią bąbelkową, chroni je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, co szczególnie sprawdza się w przypadku szkółek leśnych.

Folia bąbelkowa jako rozładowanie stresu

Śmiemy twierdzić, że ludzie dzielą się na dwie kategorie: tych, którzy lubią sobie postrzelać z folii bąbelkowej i takich, którzy się do tego nie przyznają. I choć nie sądzimy, żeby ktokolwiek zamawiał naszą folię w celach relaksacyjnych, to wiemy, że niewiele osób potrafi się powstrzymać od chociażby kilku pstryknięć po ciężki dniu. A my nie mamy zamiaru tego nikomu wypominać. W końcu sami twierdzimy, że folia bąbelkowa to bardzo uniwersalny materiał o szerokim zastosowaniu.

Jeśli kwestia odpowiedniego zabezpieczenia cennych i delikatnych przedmiotów spędza Ci sen z powiek, postaw na folię bąbelkową. Dzięki niej przesyłki zawsze dotrą do odbiorów w nienaruszonym stanie, a liczba reklamacji z powodu uszkodzenia towaru diametralnie się zmniejszy. Poza tym korzystaj z folii bąbelkowej przy remontach i przeprowadzkach, aby skutecznie ochronić wartościowe meble. Do tego nie wahaj się użyć folii bąbelkowej do ochrony roślin. 

  

 

 

Share this post