Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

pianka czy tektura

Tektura falista, pianka czy folia pęcherzykowa – które rozwiązanie sprawdzi się w twojej firmie?

Chcesz skutecznie zabezpieczyć towar na czas transportu lub przechowywania w magazynie? Świetnie nadaje się do tego zarówno tektura falista, jak i  pianka polietylenowa oraz folia pęcherzykowa (bąbelkowa). Zatem, który z tych materiałów polecamy najbardziej?

Jaki sposób zabezpieczania towarów jest najlepszy?

Na to z pozoru proste pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę, zarówno tektura falista, jak i pianka czy folia pęcherzykowa świetnie sprawdzą się, jako materiał ochronny. Które z tych rozwiązań zatem powinieneś wybrać? Wszystko zależy od kwestii, takich jak:

– rodzaju i kształtu przedmiotów chcesz zabezpieczyć,

– warunków, w jakich będzie transportowany czy przechowywany dany przedmiot,

– twojego budżetu,

– polityki firmy, 

– świadomości ekologicznej twojej marki i jej odbiorców.

Przejdźmy teraz do porównania tektury falistej oraz pianki i folii pęcherzykowej właśnie pod tym względem.

Kiedy warto wybrać tekturę falistą?

Tektura falista świetnie sprawdzi się w roli materiału ochronnego, wypełniającego czy też osłonowego. Jest niezwykle uniwersalna, dzięki czemu można wykorzystać ją do zabezpieczania materiałów o różnej wielkości i kształcie. Do tego dostępna w naszym sklepie tektura falista jest wytrzymała i giętka, a do tego zapewnia równomierne rozłożenie nacisku, co zapobiega deformacjom.

Jednak w przypadku tektury falistej kluczowy jest fakt, że jest to materiał ekologiczny i biodegradowalny, a do tego można wykorzystać go ponownie. Jeśli twoja firma chce być postrzegana, jako w pełni przyjazna środowisku naturalnemu, zdecydowanie postaw na tekturę falistą.

Nie da się jednak ukryć, że to rozwiązanie ma swoje wady. Choć tektura falista świetnie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, to o wiele gorzej radzi sobie z wilgocią. W nieogrzewanych magazynach, czy podczas długiego transportu może zmięknąć, tracąc przy tym swoje właściwości ochronne. Poza tym szorstka tektura może zarysować delikatne, lakierowane powierzchnie.

Dodajmy jeszcze, że rolka 100 m2 waży około 10 kg.

Kiedy warto wybrać piankę lub folię pęcherzykową?

Jeśli zależy ci na kompleksowym zabezpieczeniu transportowanych lub przechowywanych przedmiotów, wybierz piankę polietylenową, lub folię pęcherzykową (nazywaną też folią bąbelkową). Oba te materiały opakowaniowe skutecznie chronią zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wilgocią oraz brudem. Poza tym folia pęcherzykowa jest delikatna i nie rysuje powierzchni przedmiotów.

Dodajmy jeszcze, że folia pęcherzykowa i pianka są niezwykle elastyczne (nawet do 150%), a ponadto można nimi z łatwością owinąć przedmioty o różnych, nawet nietypowych kształtach.

Do tego pianka polietylenowa oraz folia pęcherzykowa są niezwykle lekkie i nie zwiększają kosztów przesyłki. Na przykład rolka 100 m2 naszej folii pęcherzykowej waży zaledwie 3 kg. Dlatego jeśli nadajesz kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy paczek miesięcznie, oszczędności z tym związane będą naprawdę spore. Szczególnie że te materiały nie potrzebują żadnych dodatkowych akcesoriów, aby szczelnie zabezpieczyć towar.

Natomiast za wadę pianki i folii pęcherzykowej należy uznać fakt, że nie są one biodegradowalne. Jednak w PakujTo znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli ci skutecznie chronić produkty w trakcie transportu, bez lekceważenia potrzeb środowiska naturalnego. Jak to zrobiliśmy?

Po prostu wszystkie nasze pianki polietylenowe oraz folie pęcherzykowe pochodzą z recyclingu, a do tego mogą zostać poddane dalszemu przetwarzaniu. W ten sposób raz wykorzystany materiał zyskuje drugie, a nawet kolejne życie i nie dołącza do góry śmieci. 

Dlaczego warto stawiać na opakowania ekologiczne?

Zacznijmy od tego, że regulacje unijne wywierają na producentach coraz silniejszą presję w zakresie wykorzystania tworzyw sztucznych[1]. To jednak nie wszystko. Również coraz więcej konsumentów chce żyć bardziej „eko” i tego samego wymagają od swoich ulubionych marek. Dlatego też wybierając materiały opakowaniowe ekologiczne lub podlegające recyclingowi, wychodzisz naprzeciw potrzebom swoich odbiorców. Co więcej, sam dajesz przykład, że segregacja odpadów jest ważna i zachęcasz ich do tego samego.

W PakujTo zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze wybór między tym, co jest w pełni ekologiczne, a tym, co skutecznie ochroni twoje produkty, jest łatwy. W końcu twoi klienci oczekują, że zamówiony towar dotrze do nich w idealnym stanie! Dlatego też staramy się, aby każdy z naszych materiałów opakowaniowych w jak najmniejszym stopniu zagrażał środowisku naturalnemu. A to, który z nich wybierzesz, zależy już od twoich indywidualnych potrzeb. 


[1] https://www.parp.gov.pl/storage/publications/pdf/18649tu879i8uygoosodpadami4.pdf

Share this post