Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

jak przygotować się do przeprowadzki

Pudła i kartony przeprowadzkowe, czyli jak sprawnie przeprowadzić się pod nowy adres

Przeprowadzka to wyjątkowy moment w życiu każdego z nas. Zarówno w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, jak i biura, dobrze zorganizowana logistyka jest kluczem do sukcesu. Wśród wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania przeprowadzki, pakowanie i transport przedmiotów odgrywają kluczową rolę. Ubrania, książki, wyposażenie kuchni, zabawki, kosmetyki, elektronika. Przeprowadzka to nie lada wyzwanie logistyczne.

Co jest potrzebne do spakowania się do przeprowadzki?

  • kartony
  • folia bąbelkowa
  • wypełniacze do kartonów
  • taśma samoprzylepna
  • folia stretch
  • nożyk introligatorski

Pudła do przeprowadzek i duże kartony przeprowadzkowe

Pudła do przeprowadzek są niezastąpione podczas pakowania i przenoszenia przedmiotów. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, pozwalają na bezpieczne przechowywanie i transportowanie Twojego mienia. Wykonane z wytrzymałej tektury, są w stanie wytrzymać duże obciążenie i chronić zawartość przed uszkodzeniami.

Kartony przeprowadzkowe oferują większą pojemność niż tradycyjne pudła i są idealne do pakowania większych lub mniej zwyczajowych przedmiotów. Mogą mieć specjalne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie, oraz są zazwyczaj wzmocnione, aby zapewnić dodatkową ochronę podczas transportu.

Duże kartony są szczególnie przydatne w przypadku przeprowadzek do pakowania przedmiotów takich jak ubrania, książki czy naczynia. Dzięki swojej pojemności pomagają w zorganizowaniu i uporządkowaniu wszystkich uzbieranych przez lata rzeczy. Zwróć uwagę na jakość tych kartonów i ilość warstw tektury, z których są wykonane.

Oferta kartonów w pakujto.pl

Kartony i pudła warto zamówić wcześniej, aby mieć pewność, że będą dostępne w odpowiedniej ilości i rozmiarach. Ponadto przemyśl, ile pudłek i kartonów będziesz potrzebować, aby spakować całe mienie – lepiej zamówić nieco więcej. Po trzecie, zawsze pakuj cięższe przedmioty na dno, a lżejsze na wierzch, aby uniknąć uszkodzeń podczas przenoszenia.

Warto również pamiętać o recyklingu. Po zakończonej przeprowadzce możesz przekazać używane pudła i kartony do odpowiednich punktów recyklingu lub przekazać je innym osobom, które będą ich potrzebować.

Pamiętaj, aby po zapakowaniu przedmiotów w karton, dokładnie go opisać. Na pudełku napisz, co znajduje się w środku oraz podaj miejsce, w którym karton ma się znaleźć np. kuchnia, sypialnia, łazienka. Dzięki temu usprawnisz przeprowadzkę – przy wypakowywaniu kartonów od razu trafią one tam, gdzie trzeba, a ty nie będziesz głowił się, gdzie podział się czajnik elektryczny, czy szczoteczka do zębów.

Folia bąbelkowa

Choć kartony klapowe dobrze chronią swoją zawartość, to czasem nie jest to wystarczające zabezpieczenie. W przypadku przedmiotów delikatnych lub kruchych warto owinąć je folią bąbelkową, aby nie potłukły się podczas transportu. Taka folia ma właściwości amortyzujące, a do tego sprawia, że poszczególne przedmiot w pudełku nie obijają się o siebie. Talerze, szklanki, czy sprzęt elektroniczny będą ci wdzięczne, jeśli na czas przewozu zabezpieczysz je wytrzymałą folią bąbelkową.

Wypełniacze

Może się jednak zdarzyć, że sama folia bąbelkowa, owinięta wokół delikatnych przedmiotów nie wystarczy. Zwłaszcza jeśli do kartonów pakujesz rzeczy o nieregularnych kształtach. W takiej sytuacji uzupełnij puste przestrzenie w kartonie specjalnym wypełniaczem, na przykład takim jak skropak. Ma on postać niewielkich elementów, które idealnie dopasowują się do zawartości opakowania. Poza tym skropak jest niezwykle lekki, więc nie wpływa na wagę pudełka. Dodajmy jeszcze, że wypełniacz typu skropak wykonany jest z materiałów pochodzenia roślinnego i jest w pełni biodegradowalny. Jeśli uznasz, że spełnił już swoje zadanie, możesz po prostu rozpuścić go w wodzie.

A co w przypadku, gdy pod ręką nie masz żadnego wypełniacza do kartonów? Wykorzystaj w tym celu folię bąbelkową i uzupełnij nią wolne miejsce w kartonie.

Taśma pakowa do szczelnego zamykania kartonów

Skoro do kartonu trafiły już odpowiednio zabezpieczone przedmioty, czas go szczelnie zamknąć. Idealnie nada się do tego wytrzymała taśma samoprzylepna, która jest odporna na przetarcia, zerwania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto taka taśma chroni zawartość paczki przed wilgocią czy zmienną temperaturą.

Dodatkowo, paczki o szczególnie delikatnej zawartości możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną z odpowiednim oznaczeniem, takim jak „OSTROŻNIE, NIE RZUCAĆ” lub „OSTROŻNIE, SZKŁO”. Jest to o tyle ważne, że niektórzy przewoźnicy nie biorą odpowiedzialności za zniszczenia, jeśli kartony nie były odpowiednio oznaczone. Poza tym, z takiej taśmy warto skorzystać, nawet jeśli przeprowadzasz się samodzielnie. Napis ostrzegający szybko przypomni ci, z którymi paczkami musisz obchodzić się wyjątkowo ostrożnie. A w końcu podczas przenoszenia kilkudziesięciu kartonów można się łatwo pomylić.

Folia stretch, czyli zabezpieczenie ostateczne

Jest jeszcze jeden sposób, aby transportowane kartony były w pełni bezpieczne. Wystarczy, że owiniesz je wodoodporną folią stretch. Dokładnie taką, jakiej możesz użyć na lotnisku do zabezpieczenia bagażu głównego. Dzięki temu zawartość kartonu będzie chroniona nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, gdy pudło będzie musiało poczekać pod gołym niebem na wniesienie do samochodu czy nowego domu.

Dodatkowe akcesoria dla wymagających

Przeprowadzka i pakowanie to żmudne zajęcia, ale mamy dla ciebie propozycję kilku akcesoriów, które je usprawnią. Przydadzą się one szczególnie wtedy, gdy czeka cię naprawdę sporo przedmiotów do przetransportowania. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Zacznij od dyspensera do taśmy samoprzylepnej. Dzięki niemu szybko i sprawnie zamkniesz jeden karton po drugim, bez użerania się z szukaniem końca taśmy, gdy tylko zechcesz jej użyć.

Kolejnym przydatnym narzędziem podczas przeprowadzki jest uniwersalny nóż z wysuwanym ostrzem, który sprawdzi się zawsze, gdy będziesz potrzebował coś przyciąć lub dociąć.

A jeśli musisz przewieść sporo delikatnych rzeczy, dokup jeszcze ostrzegawcze naklejki kurierskie z napisem „NIE RZUCAĆ” lub “FRAGILE”.

Przeprowadzka to niełatwe przedsięwzięcie, ale możesz je usprawnić. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie materiały, które dostępne są w naszym sklepie. Dzięki nim pakowanie i przeprowadzka będą o wiele łatwiejsze, a twoje rzeczy bezpiecznie dotrą do celu w jednym kawałku.

Share this post