Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

jak recyklingować folie i pianki

Pianka polietylenowa oraz folia bąbelkowa to tworzywa sztuczne. Ich zastosowanie jest niezwykle uniwersalne i wszechstronne. Wiąże się z tym jednak pewien paradoks. Z jednej strony, pianki polietylenowe i folie bąbelkowe można wykorzystać na przeróżne sposoby niemalże w każdej branży. Z drugiej, ta powszechność tworzyw sztucznych sprawiła, że stanęliśmy przed problemem składowania odpadów, które rozkładają się przez długi czas. Jak sobie z nim poradzić? Wykorzystując recykling! 

Dlaczego recykling tworzyw sztucznych jest ważny?

Oczywiście, najprościej byłoby w ogóle zrezygnować z wyrobów z tworzyw sztucznych. Rzeczywistość jednak jest o wiele bardziej skomplikowana, co oznacza, że tworzywa sztuczne zostaną z nami jeszcze wiele lat. A skoro nie da się wyeliminować tych uniwersalnych materiałów, musimy się nauczyć z nimi odpowiednio postępować. I tu na scenę wchodzi recykling pianki polietylenowej, folii bąbelkowej, a także innych popularnych tworzyw sztucznych, które znajdziesz w naszym sklepie . Przejdźmy zatem do konkretów.   

Jak recyklingować piankę polietylenową i folię bąbelkową?  

Do recyklingu pianki polietylenową i folii bąbelkowej możesz podejść na kilka sposobów, takich jak:

  • wielokrotne stosowanie danego materiału,
  • odpowiednia segregacja pianki polietylenowej i folii bąbelkowej,
  • korzystanie z produktów pochodzących z recyklingu.

Czy wiesz, które tworzywa sztuczne są najbardziej przyjazne dla środowiska? Te, które już zostały wytworzone i są w użyciu. Dlatego, jeśli tylko masz taką możliwość, wykorzystuj piankę polietylenową i folię bąbelkową wielokrotnie i namawiaj do tego swoich klientów. W końcu jedną z kluczowych zalet tych materiałów jest ich trwałość i wytrzymałość. Z tego względu możesz wykorzystać je ponownie, skoro w dalszym ciągu zachowują swoje właściwości. A zatrzymując w obiegu istniejące materiały, choć trochę zmniejszasz zapotrzebowanie na produkcję kolejnych tworzyw sztucznych.

W końcu jednak przychodzi moment, w którym dana pianka polietylenowa czy folia bąbelkowa, muszą wylądować w koszu. Przy czym kluczowe jest to, do jakiego kosza te materiały trafią. Jeśli wyrzucisz je byle gdzie, dołączą one do góry śmieci, z których już nic nie można zrobić. Jednak jeśli będziesz przestrzegać zasad segregacji odpadów, a tworzywa sztuczne znajdą się w przeznaczonym na nie kontenerze, zyskają one drugie życie.

Zarówno pianka polietylenowa, jak i folia bąbelkowa mogą być przetwarzane wielokrotnie – regranulat uzyskany z recyklingu tworzyw sztucznych można wykorzystywać nawet stukrotnie! A jak już wspomnieliśmy, najlepsze dla środowiska naturalnego są te tworzywa sztuczne, które już są w obiegu. Dlatego warto zadbać o poprawną segregację śmieci, dzięki czemu nie musimy produkować niezbędnych materiałów od nowa, tylko korzystamy z istniejących surowców.

W tym miejscu chcemy zwrócić twoją uwagę na ważną rzecz. Do kontenerów na tworzywa sztuczne powinny trafiać tylko… tworzywa sztuczne. Oznacza to, że przed wyrzuceniem odpadów, należy usunąć z nich inne elementy. Na przykład oddziel papierową część koperty bąbelkowej od wyściełającej ją folii, każdy z tych elementów wyrzuć do odpowiedniego kontenera.

Jest jeszcze jeden sposób na recykling tworzyw sztucznych. Chodzi oczywiście o stosowanie materiałów, które powstały właśnie w ramach recyklingu. Im będzie większe zapotrzebowanie na tworzywa po przetworzeniu, tym producenci będą chętniej je tworzyć. W ten sposób zamiast kolejnych śmieci, uzyskamy materiał, który może zyskać nawet do stu kolejnych żyć. 

Co zyskasz na recyklingu pianki poliuretanowej i folii bąbelkowej?

Jak już wspomnieliśmy, obecnie nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tworzyw sztucznych z naszego życia. Możemy jednak ograniczyć ich powstawanie, właśnie za sprawą recyklingu. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz tylko takie produkty, które zostały wytworzone w ramach recyklingu lub nadają się do ponownego przetworzenia. W skali globalnej zyskuje na tym nasza planeta. Jednocześnie, stawiając na proekologiczne wybory, budujesz wizerunek firmy, która dba o środowisko naturalne. A biorąc pod uwagę, że dzisiejsi klienci stają się coraz bardziej świadomi, zyskujesz w ten sposób przewagę nad konkurencją.

Recykling nadaje drugie, trzecie, a nawet kolejne życia tworzywom sztucznym. Śmiało korzystaj z takich przetworzonych materiałów, a także odpowiednio segreguj odpady, by były zdatne do recyklingu. A dodatkowo wielokrotnie wykorzystuj te materiały, które już posiadasz. W ten sposób przyczyniasz się do poprawy stanu naszej planety, a także budujesz wizerunek odpowiedzialnego przedsiębiorcy.

Share this post