Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

jak zapakować meble

Jak chronić meble w drodze do klienta?

Wyprodukowanie mebli rozchwytywanych przez klientów to nie lada wyzwanie. Jednocześnie nie możesz pozwolić, aby twój trud został zniweczony przez słabą ochronę poszczególnych produktów w czasie transportu. Wówczas nie tylko stracisz pieniądze oraz czas, ale i renomę. W końcu klientom zależy, aby zamawiane meble dotarły do nich w nie tylko na szybko, ale i w idealnym stanie. Dlatego też mamy dla ciebie kilka propozycji, dzięki którym zabezpieczenie mebli będzie skuteczne i bezstresowe.

Jakie są najlepsze produkty do zabezpieczania mebli? 

Jeśli zależy ci na skutecznym zabezpieczeniu mebli, musisz podejść do sprawy kompleksowo. A najlepsze materiały ochronne sprawią, że twoje meble będą skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, wgnieceniami, odkształceniami i zarysowaniem. O czym mowa? Oczywiście o profilach piankowych, a także uniwersalnej folii bąbelkowej. Jak najlepiej wykorzystać je do zabezpieczenia mebli?

Profile z pianki polietylenowej

Profile piankowe są niezastąpione w przypadku zabezpieczania narożników i krawędzi mebli. Nasze profile są niezwykle lekkie, więc w żaden sposób nie wpływają na wagę przesyłanych towarów, a skutecznie chronią je w trakcie transportu czy magazynowania. Dodajmy jeszcze, że profile i narożniki z pianki polietylenowej świetnie amortyzują i stabilizują ładunek, co chroni go przed uszkodzeniami na skutek wstrząsów.

Do tego profile piankowe są odpowiednio miękkie i elastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do konkretnych przedmiotów. Zresztą profile piankowe dostępne są w różnych kształtach (litera L czy U) i rozmiarach, co sprawia, że z łatwością znajdziesz takie, które najlepiej sprawdzą się w twojej firmie.

Co ważne, profile z pianki polietylenowej można recyklingować i nadać im drugie życie, sprzyjając tym samym naszej planecie.

Folia bąbelkowa

Najlepszym sposobem zabezpieczenia mebli przed zarysowaniami, odkształceniami i wgnieceniami jest 3-wartstowa folia bąbelkowa. Z jednej strony jest ona niezwykle lekka, a z drugiej wytrzymała i odporna na rozdarcia. Dodatkowo chroni ona produkty przed wilgocią, błotem, deszczem czy śniegiem, co może uratować meble, gdy czekają one na transport w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodajmy jeszcze, że folia bąbelkowa jest elastyczna, dzięki czemu bez trudu dopasujesz ją do mebli o dowolnym kształcie i gabarytach.

Pianka czy tektura – oto jest pytanie

Coraz więcej firm czy sklepów meblarskich, staje przed dylematem, czy postawić na piankowe, czy jednak tekturowe materiały zabezpieczające. Nie da się ukryć, że ten drugi sposób staje się coraz bardziej popularny, ale ma i swoje wady. Przede wszystkim produkty z pianki polietylenowej o wiele lepiej chronią zabezpieczone nimi towary niż ich odpowiedniki z tektury. Jeśli sprzedawane przez ciebie produkty są szczególne cenne, zdecydowanie postaw na zabezpieczenie mebli pianką oraz profilami polietylenowymi.

Oczywiście jednym z głównych argumentów przemawiających za materiałami z tektury jest ekologia. Pamiętaj jednak, że nasze pianki można recyklingować i wykorzystywać ponownie.

Każdy towar zasługuje na najlepsze możliwe zabezpieczenia na czas transportu. A im jest on cenniejszy, tym taka ochrona ma większe znaczenie. Dlatego też zainwestuj w sprawdzone produkty z pianki oraz 3-wartstwoą folię bąbelkową i zapomnij o zniszczeniach powstałych podczas przewozu mebli do klienta.

Share this post