FAQ

Przyczyną słabej przyczepności taśmy malarskiej jest przeważnie złe przygotowaniem podłoża. Taśma malarska może szybko się odkleić, gdy nasza ściana jest brudna, zapylona lub tłusta.

W przypadku standardowych, żółtych taśm papierowych należy je zrywać zaraz po pomalowaniu ściany: „na mokro”. Taśmę zdejmujemy jednym, zdecydowanym i płynnym ruchem.

Tak.

Niebieskie taśmy malarskie – to taśmy maskująca o wydłużonym czasie przyklejenia do 7 dni. Zalecana do prac malarskich i tynkarskich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pozwala na uzyskanie równej linii odcięcia, a dzięki możliwości odklejania jej po dłuższym czasie jest idealna podczas nakładania farb wymagających długiego schnięcia.

  • odporne na działanie promieni UV oraz wysokich temperatur do +50℃
  • nie podciekają przy malowaniu
  • wysoka przyczepność do różnego rodzaju płaskich powierzchni
  • niebieski kolor dobrze kontrastuje i przebija się przez farbę tak, że można namierzyć taśmę nawet pod grubą warstwą farby
  • po usunięciu nie zostawia śladu na oklejonej powierzchni, np. oknach

Żółte taśmy malarskie – wykorzystywane najczęściej w pracach malarskich wewnątrz pomieszczeń. Powinno sie je odkleić niezwłocznie po zakończeniu malowania, najlepiej jeszcze przed całkowitym wyschnięciem farby, i jest to główna róznica w stosunku do taśmy niebieskiej.

Wystarczy zwykła taśma papierowa w kolorze żółtym, przy czym warto zostawić malowanie kawałka ściany przy taśmie na sam koniec.