Drabiny i podesty robocze

Podest lub składana drabina aluminiowa to jedno z podstawowych narzędzi na magazynie. Wysoka, rozkładana drabina może aktualnie pełnić też funkcję podestu lub rusztowania.

Ofertę oparliśmy o produkty renomowanego producenta - firmę HIGHER

Filter

Drabiny

Nowoczesne drabiny dzięki zastosowaniu zawiasów, budowy wieloelementowej oraz wytrzymałego i lekkiego materiału, jakim jest aluminium, pozwalają dotrzeć do niedostępnych wcześniej wysokości. Zachowują przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa, włączając w to stabilność, zabezpieczenie przed nieoczekiwanym złożeniem się, poślizgiem czy odkształceniem.

  • Profile aluminiowe – karbowane, lekkie i wytrzymałe, nawet po odkształceniu przez uderzenie
  • Normy bezpieczeństwa – spełniają europejskie normy bezpieczeństwa
  • Zawiasy z blokadą – wytrzymałe, zapobiegają przypadkowemu, samoczynnemu złożeniu się konstrukcji
  • Antypoślizgowe nakładki – stabilizują konstrukcję

Podesty robocze, malarskie i budowlane

W wielu przypadkach jest tak, że do wykonania pracy niezbędne jest jedynie nieznaczne podwyższenie, na dodatek do tej samej wysokości. Właśnie dlatego powstały podesty robocze, które oferują stabilną platformę, kompaktowe rozmiary, niską masę w porównaniu z drabiną i choć mniej od niej uniwersalne, pozwalają lepiej dostosować miejsce pracy do potrzeb.

Składany pomost roboczy skutecznie zastępuje domową drabinę. Jest bardziej stabilny, bezpieczniejszy w użyciu i daje większą swobodę pracy i ruchu. Tam, gdzie to możliwe, zalecamy korzystać z takiego rozwiązania.

Wykonane z wysokogatunkowych profili aluminiowych oferują lekkość i wytrzymałość niedostępną dla inych materiałów.

FAQ

Podłużnica to boczny, pionowy element drabiny, do którego mocowane są jej szczeble oraz inne dodatkowe elementy. Pełni też jednocześnie funkcję nogi drabiny.

Optymalny kąt nachylenia drabiny to około 75 stopni. Wynika z tego, że co do zasady podstawa drabiny powinna być oddalona od ściany na odległość równą jednej czwartej wysokości drabiny.

  • do 1 metra – nie potrzeba dodatkowych uprawnień
  • między 1 a 3 metry – wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do tego typu pracy
  • ponad 3 metry – niezbędne są już badania lekarskie

Praca na drabinie powyżej jednego metra uznawana jest już za pracę na wysokości. Pracownik mający takie obowiązki musi mieć orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania takich prac. W razie wypadku albo kontroli, to pracodawca odpowiada za posiadanie takiego dokumentu.