Filter

Folie ochronne

Folie do zgrzewarki

Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, stąd czesto określa się je jako folie ochronne. Doskonale nadają się do zabezpieczania produktów ciężkich lub o wystających krawędziach, które mogą przeciąć inne materiały lub je rozerwać. Folia ta nie ulega deformacji ani nie przeciera się. Najczęściej stosuje się je w formie rękawów foliowych, które ułatwiają i przyspieszają proces pakowania, gdyż łatwo zrobić z nich worek o dowolnej głębokości. Folie ochronne występują również w arkuszach.

Rękaw foliowy do zgrzewarki

Pozwala na szybkie pakowanie przedmiotów ze wględu na brak konieczności docinania brzegów i owijania przedmiotu. Szczególnie, jeśli używamy stojaka do takiej folii – wówczas pakowanie odbywa się pół maszynowo, gdyż łatwo wykonać całą serię worków. Jedną z dodatkowych zalet rękawów foliowych jest możliwość zapakowania przedmiotów o ponadprzeciętnej długości.

Folia w rolce do zgrzewarki

Do większych gabarytów, np. zabezpiezania towaru na palecie, stosuje sie folię w rolce.

Wytrzymała, termokurczliwa folia ochronna do pakowania

Wilgoć, zanieczyszczenia i inne czynniki zewnętrzne mogą negatywnie wpłynąć na stan towarów przechowywanych w magazynie oraz transportowanych do klientów. Prostym sposobem na stworzenie produktom odpowiedniego środowiska jest zabezpieczenie ich specjalną folią. Prezentowane na naszej stronie rękawy i arkusze folii ochronnej skutecznie zabezpieczą towary i powierzchnię przed zniszczeniem.

FAQ

Folia ochronna to samoprzylepna folia PE, która służy do czasowego zabezpieczenia powierzchni przed zabrudzeniem. Może być stosowana na różnych powierzchniach takich jak wykładziny, parapety, schody, parkiety, stolarka okienna oraz PVC. Folia może być również stosowana do ochrony podczas montażu, transportu i magazynowania.

Folia ochronna samoprzylepna wykorzystuje klej akrylowy o przyczepności 3,5 N/cal. Produkt przeznaczony jest do czasowego zabezpieczenia zabezpieczania różnych powierzchni, w związku z czym folia nie powinna zostawiać kleju po jej usunięciu, jeżeli jest stosowana zgodnie z zaleceniami producenta.

Jednostka N/cal odnosi się do siły klejenia, czyli siły jaką folia przywiera do powierzchni. Aby wyjaśnić tę jednostkę:

  • N – (newton) to jednostka siły w układzie SI (układ międzynarodowy jednostek). 1 Newton odpowiada sile potrzebnej do przyspieszenia masy 1 kg o 1 m/s².
  • Cal – (cal) to skrót od cala, jednostki długości powszechnie stosowanej w systemie imperialnym.

Przyczepność folii wynosi 3,5N/cal (przy zachowaniu kąta 180° ) co oznacza, że folię można stosować na stalowych elementach. Folia zapewnia odpowiednią przyczepność, dzięki czemu można ją stosować do czasowego zabezpieczania stalowych powierzchni podczas transportu, magazynowania lub prac remontowych.

Folia ochronna samoprzylepna może być naklejona na przedmiot przez okres do 60 dni ponieważ przez taki czas jest odporna na promieniowanie UV.

Folię różnią się zarówno cechami jak i sposobem zastosowania. Folia ochronna posiada warstwę kleju, co umożliwia przyklejenie jej do powierzchni, natomiast folia malarska stosowana jest głównie podczas prac malarskich w celu zabezpieczenia mebli, podłóg i innych elementów przed kurzem, zabrudzeniami z farby czy brudem.

Folia malarska nie chroni przed promieniowaniem UV. Folia jest przeznaczona głównie do krótkotrwałego zabezpieczenia powierzchni podczas prac malarskich

  1. Przygotowanie powierzchni:

    Usuń przedmioty – zdejmij drobne przedmioty, meble lub dekoracje z powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć.

    Oczyść powierzchnię – upewnij się, że powierzchnia, którą będziesz chronić, jest czysta i sucha. To zapobiega przesuwaniu się folii i zapewnia lepszą ochronę.

  2. Rozłożenie folii malarskiej:

    Wybierz odpowiednią wielkość folii – Dopasuj wielkość folii do obszaru, który chcesz pokryć. Folie malarskie są dostępne w różnych rozmiarach.

    Rozwiń folię – Rozłóż folię delikatnie na powierzchni, którą chcesz chronić, np. na podłodze, meblach lub parapetach.

  3. Mocowanie folii:

    Zabezpiecz krawędzie – jeśli chcesz, aby folia nie przesuwała się, przyklej jej brzegi do powierzchni za pomocą taśmy malarskiej. To ważne zwłaszcza na podłodze lub na meblach, aby folia pozostała na swoim miejscu podczas malowania.

    Dokładnie przylep folię wokół elementów – przy oknach, drzwiach, parapetach lub innych mniejszych powierzchniach dokładnie dopasuj folię, upewniając się, że wszystkie krawędzie są odpowiednio zabezpieczone.

  4. Kontrola po nałożeniu:

    Sprawdź szczelność – przed rozpoczęciem malowania upewnij się, że wszystkie obszary są dokładnie zabezpieczone i folia przylega do powierzchni.

    Dostosuj w razie potrzeby – jeśli zauważysz, że folia gdzieś się przesuwa lub źle przylega, popraw jej położenie lub dociśnij ją taśmą malarską.

  5. Po zakończeniu prac:

    Zdejmowanie folii – po zakończeniu malowania ostrożnie zdejmij folię, aby farba, która mogła się na niej znaleźć, nie rozmazała się na chronionej powierzchni.

    Ostrożność przy taśmie – usuwając taśmę malarską, staraj się to robić delikatnie, aby nie uszkodzić powierzchni, do której była przyklejona.

  6. Dodatkowe wskazówki:

    Użyj folii o odpowiedniej grubości – cieńsze folie są odpowiednie do ochrony przed kurzem i lekkimi zabrudzeniami, ale do cięższych prac, takich jak malowanie sufitu, wybierz grubszą folię, która nie będzie się łatwo drzeć.

    Unikaj wilgoci – upewnij się, że folia malarska nie styka się z mokrymi powierzchniami, ponieważ może to zmniejszyć jej skuteczność i przyczepność.