Filter

Wypełniacze do paczek

Branża e-commerce sprawiła, że towary nie są już dostarczane tylko do magazynów, lecz bezpośrednio do odbiorcy. To, co do niedawna było czymś w rodzaju kuchni, której tajemnice znał jedynie uprawniony personel, obecnie stało się ogólnie widoczne. Paczka stała się elementem finalnego doświadczenia użytkownika. Opakowanie zyskało na wartości, niczym flakoniki, w których zamknięte są perfumy. Elementem opakowania jest również jego wypełnienie. Zwłaszcza, że często jest to przesyłka przeznaczona na prezent.

Wypełniacz do prezentów

Współczesne materiały przeznaczone do wypełniania paczek oprócz walorów użytkowych oferują również aspekt dekoracyjny. Zaprzestając używania resztkek gazet, kartonów, papieru pakowego czy skrawków zużytej folii bąbelkowej można zyskać, oprócz zabezpieczenia przesyłanego towaru, dobre wrażenie odbiorcy. Skropak w kształcie gwiazdek może nawiązywać tematycznie do okresu świątecznego.

Ekologiczne wypełniacze do paczek i kartonów

Powyższe podejście może wydawać się nieekologiczne, jednak wypełniacze podlegają w 100% recyklingowi i są w większości biodegradowalne. Część sklepów daje wybór swoim klientom i implementuje opcję “zapakowania w resztki” przy składaniu zamówienia. Jest to podejście proklienckie, które popieramy, jednak ma sens jeśli jest wyborem użytkownika, a nie smutną koniecznością.

Pakujto.pl oferuje jedynie materiały podlegające w 100% recyklingowi i w miarę możliwości produkcja odbywa się również z surowców odzyskanych w ten sposób.

Naszą ofertę oparliśmy o trzy typy eko wypełniaczy:

Skropak

  • Super lekki, wytrzymały na zgniecenie i antystatyczny

  • Dokładnie wypełnia wolną przestrzeń w paczce zabepieczając przesyłkę przed impetem uderzenia i przemieszczaniem się

  • Niedrogi w produkcji i zakupie, szybki i łatwy w użyciu

  • Uniwersalny – nadaje się do ochrony produktów bez względu na ich rozmiar i przede wszystkim, kształt

  • Może być wykorzystywany do zabzpieczania przesyłek lotniczych

  • W całości wyprodukowany z surowców pochodzenia roślinnego

  • Podlega biodegradacji i kompostowaniu

Wełna drzewna

  • Wełna drzewna jest używana głównie do pakowania i prezentacji prezentów.

  • Świetne prezentuje się w koszach upominkowych, pudełkach i celofanie.

  • Jest w 100% surowcem naturalnym, kompostowalnym i biodegradowalnym.

  • Podstawową funkcją wełny jest nadal zabezpieczenie towaru przed wstrząsami, przemieszczaniem się i uszkodzeniem podczas składowania lub transportu.

Wiórki papierowe

  • Produkowane z papierów w pełni biodegradowalnych i przyjaznych środowisku.

  • Duża sprężystość pozwala na efektywniejsze wypełnienie 1kg wiórków większej ilości paczek niż przy użyciu innego wypełniacza.

  • Brak pylenia.

FAQ

Wypełniacze pustych przestrzeni to materiały używane do wypełniania luk w opakowaniach, aby zapobiec przesuwaniu się przedmiotów podczas transportu. Zmniejszają w ten sposób ryzyko uszkodzenia towaru nie tylko w tej paczce, ale i innych. Jedną z ważniejszychich ich funkcji jest także stabilizacja ładunku – w przeciwnym razie wypakowany paczkami bez wypełniaczy samochód podczas pierwszego zakrętu zmieniłby swój środek ciężkości i przewrócił, co stanowi już zagrożenie dla życia a nie paczek. Wypełniacze są również niezbędne do zachowania integralności produktu i ulepszenia wrażeń z rozpakowywania, szczególnie w handlu elektronicznym.

Do popularnych materiałów należą:

Każdy z nich ma wyjątkowe właściwości pod względem amortyzacji wstrząsów, kosztów i wpływu na środowisko. Na przykład biodegradowalne wypełniacze piankowe i papier są popularnymi ekologicznymi opcjami, podczas gdy poduszki powietrzne zapewniają lekką, regulowaną ochronę.

Oprócz ochrony wypełniacze pustych przestrzeni mogą poprawić prezentację, zmniejszyć liczbę zwrotów uszkodzonych produktów, a nawet wzmocnić wizerunek marki dzięki niestandardowym projektom. Przede wszystkim jednak zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu i składowania – i to zarówno zapakowanemu towarowi jak i ludziom wokół. Wypełniona paczka nie zmienia podczas ruchu swojego środka ciężkości, zapewniając stabilizację podczas transportu i przypadkowym przechyłom podczas składowania.