Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

jak zapakować paczkę

Jak zapakować paczkę, aby jej zawartość nie ucierpiała podczas transportu?

Bez względu na to, czy wysyłasz towar do sąsiedniego miasta, czy miejscowości na drugim końcu świata, musisz zadbać o to, aby paczka dotarło do celu w jednym kawałku. Pomogą ci w tym specjalistyczne materiały opakowaniowe, które właśnie po to zostały zaprojektowane i stworzone. Sprawdźmy zatem, czego możesz potrzebować, aby zapakować paczkę.

Karton czy koperta – w co zapakować paczkę?

Na początek musisz wybrać, w co chcesz zapakować wysyłane przedmioty. Do wyboru masz:

– kartony papierowe,

– koperty bąbelkowe,

– koperty,

koperty foliowe.

Oczywiście twój wybór musi być podyktowany wymiarami i wagą rzeczy, które planujesz nadać. W przypadku dokumentów wystarczy zwykła koperta samoklejące, dostępna w mniejszych i większych rozmiarach.

Niewielkie przedmioty z pewnością zmieszczą się w kopercie bąbelkowej, która skutecznie zabezpieczy je przed uszkodzeniami podczas transportu.

Z kolei w przypadku większych i cięższych przedmiotów postaw na kartony. Szczególnie że są one dostępne w różnych wersjach rozmiarowych, a część z nich jest zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie mieściły się do skrytek w paczkomatach.

Natomiast jeśli wysyłasz produkty, które są zapakowane w oryginalne pudełka, możesz je na czas transportu zabezpieczyć po prostu foliopakiem. Dotyczy to jednak produktów odpornych na zniszczenia, których opakowanie jest wyjątkowo solidne. 

Czym wypełnić wolną przestrzeń w kartonie?

Na pewno nieraz spotkałeś się z sytuacją, w której po włożeniu towarów do kartonu, jest w nim całkiem sporo wolnej przestrzeni. Jeśli nic z tym nie zrobisz, zapakowane przedmioty będą przemieszczać się po pudełku, co może je uszkodzić. Czym zatem możesz wypełnić puste przestrzenie w kartonie?

I w tym przypadku wybór jest naprawdę spory. Przede wszystkim możesz użyć folii bąbelkowej, która doskonale amortyzuje przedmioty podczas transportu, a do tego idealnie wypełnia wolne miejsca w kartonie.

Poza tym, zamiast folii bąbelkowej, możesz zastosować:

– papier pakowy w rolce,

– wypełniacz papierowy Boxfil,

– wypełniacz skropak,

– wełnę drzewną, znaną również pod nawą „wolina”.

Każdy z tych wypełniaczy jest ekologiczny i nie ma negatywnego wpływu ma środowisko. A co najważniejsze, skutecznie zabezpiecza zawartość paczki przed przesuwaniem się i uszkodzeniami.

Niemniej jednak zawsze staraj się dobierać wielkość kartonu do nadawanego towaru. W ten sposób nie marnujesz wypełniacza i zużywasz go tyle, ile faktycznie jest potrzebne. Jeśli wysyłasz setki bądź tysiące paczek miesięczne, twoje oszczędności na wypełniaczu będą naprawdę duże, a zabezpieczenie paczek i tak będzie idealne.

Czym szczelnie zamknąć karton?

A jak sprawić, aby karton pozostał szczelnie zamknięty przez całą podróż do odbiorcy? To proste. Wystarczy, że użyjesz samoprzylepnej taśmy pakowej. Dodatkowo możesz wybrać taśmę ostrzegawczą z takimi napisami jak: „nie rzucać” lub „ostrożnie szkło”. Jest to o tyle ważne, że w razie jakichś uszkodzeń, firma kurierska odrzuci twoją reklamację, jeśli paczka z delikatną zawartością nie była odpowiednio oznaczona.

Ponadto, jeśli zależy ci na jeszcze lepszej ochronie kartonu, możesz owinąć go elastyczną i wytrzymałą folią stretch. Dzięki temu dodatkowo zabezpieczysz paczkę przed wilgocią czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Podobną funkcję spełniają foliopaki, które możesz wykorzystać jako dodatkową ochronę na przedmioty czy dokumenty wysyłane w kopertach bąbelkowych lub zwykłych.

Co jeszcze przyda się do pakowania przesyłek?

Jeśli wysyłasz delikatne przedmioty, odpowiednio oznacz paczkę przed jej nadaniem. Naklejki kurierskie takie jak: „nie rzucać”, „góra” sprawią, że dostawcy jeszcze łagodniej będą obchodzić się z taką przesyłką.

Kolejną przydatną rzeczą są przylgi kurierskie, czyli kieszenie samoprzylepne. Są to przeźroczyste koperty, do których chowasz list przewozowy, a następnie przyklejasz je do kartonu. Dzięki temu wiesz, że tak zabezpieczony dokument nie zniszczy się podczas transportu.

A jeśli wysyłasz mnóstwo paczek każdego miesiąca, wyposaż swoją w firmę w dyspenser folii stretch oraz dyspenser do taśmy pakowej. Dzięki temu pakowanie setek czy tysięcy kartonów będzie jeszcze łatwiejsze i wydajniejsze. Przydatnym narzędziem będzie również nóż magazynowy z wysuwanym ostrzem.

Przygotowanie przesyłki do nadania nie jest skomplikowane. Szczególnie że możesz dobrać materiały opakowaniowe do swoich potrzeb. Bez względu na to, czy wysyłasz ciężkie i duże przedmioty, czy tylko niewielkie elementy, zawsze znajdziesz takie opakowanie, które najlepiej zabezpieczy wysyłany towar przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z kolei dzięki specjalistycznym akcesoriom proces pakowania będzie szybszy, wygodniejszy, a nawet bezpieczniejszy.

Share this post