Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

W PakujTo wiemy jak kluczową kwestią jest dbałość o środowisko! Tylko dzięki świadomym, kolektywnym i codziennym wyborom oraz działaniom zapobiegniemy zmianom klimatycznym. To nasza wspólna odpowiedzialność.

Co my robimy, aby wspierać środowisko naturalne?

Zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań dla Klientów biznesowych i indywidualnych szukających skutecznej ochrony dla swoich towarów i przesyłek. Skupiamy się na produktach podlegających biodegradacji i promujemy takie rozwiązania wśród naszych Klientów.

Stale poszerzamy swoją ofertę o ekologiczne rozwiązania.

W branży opakowań nie wszystkie produkty mogą być zabezpieczone materiałami biodegradowalnymi. Folie bąbelkowe, pianki polietylenowe czy folie stretch to formy tworzywa sztucznego, które ze względu na swoje właściwości często są najlepszymi i jedynymi rozwiązaniami. Produkty tego typu mogą się rozkładać przez długi czas, przez co wyrzucone do śmietnika (lub co gorsza poza śmietnik) stanowią obciążenie dla środowiska – dlatego tak ważny jest ich recykling.

Wszystkie produkty, które produkujemy w pełni mogą zostać poddane recyklingowi i są oznaczone w naszym sklepie odpowiednim znakiem. Odpowiednia segregacja pozwala na nawet 100-krotnie wykorzystanie ponowne tworzywa sztucznego. Promując wtórne przetworzenie materiału w celu wytworzenia nowych opakowaniowych wspólnie chronimy środowisko.

Dbamy o to, by nasz asortyment miał najwyższą jakość i konkurencyjną cenę, ale naszym priorytetem jest także wybieranie produktów wyprodukowanych z użyciem tworzyw pozyskanych w drodze recyklingu.

Jak Wy możecie chronić środowisko naturalne?

Świadoma, systematyczna segregacja odpadów to obowiązek każdego z nas. Zanim wyrzucimy produkt do odpowiedniego kosza zastanówmy się – czy mogę go wykorzystać ponownie?

Często folia stretch użyta w opakowaniu, które do nas dociera jest w tak dobrym stanie, że możemy użyć jej ponownie do zabezpieczenia innej przesyłki lub wykorzystać w ramach prac kuchennych czy remontowych. Folia bąbelkowa, o ile większość pęcherzyków jest wciąż wypełniona powietrzem, zachowuje przez długi czas świetne parametry ochronne i termoizolacyjne – powinniśmy wykorzystywać ją ponownie, do czasu, aż straci swoje właściwości. Podobnie jest z pianką polietylenową – korzystajmy z niej tak długo, aż może spełniać swoje funkcje. Jeśli posiadasz takie produkty, a nie masz pomysłu jak wykorzystać je ponownie to zastanów się, czy ktoś z osób, które znasz nie wykorzystuje ich do pakowania – może tej osobie mogą się one przydać

Zużyte do końca przedmioty segreguj we właściwy sposób. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące właściwej segregacji naszych produktów. Pamiętaj, aby przed wyrzuceniem produktów do odpowiedniego kontenera sprawdzić czy są one oczyszczone z taśmy klejącej i innym niechcianych elementów. Folia stretch czy bąbelkowa umieszczona w odpowiednim kontenerze, ale nie oczyszczona z papierowych etykiet i resztek taśmy nie zostanie poddana recyklingowi, dlatego ten krok jest też bardzo ważny!

Warto pamiętać!

Folia bąbelkowa użyta do pakowania nie powinna być dodatkowo oklejona taśmą, ponieważ jej naturalna kleistość pozwoli w pełni zabezpieczyć przedmiot bez użycia dodatkowych materiałów.

Koperty bąbelkowe stanowią połączenie papieru i plastiku, oba te materiały należy oddzielić od siebie i umieścić we właściwym pojemniku na odpady. Pozostałości folii – w pojemniku na plastik, a kopertę w pojemniku na odpady zmieszane, ponieważ nie jest możliwe całkowite oddzielenie folii i kleju od papieru.

 

Segregacja naszych produktów

  • Kartony
  • Koperty
  • Tektura falista
  • Taśmy papierowe
  • Kątowniki
  • Wypełniacz papierowy

  • Pozostałe produkty

Share this post