Ceny od producenta

Bezpieczne płatności

Ekspresowa wysyłka

Program lojalnościowy

Wręczenie podarunku bliskiej osobie jest tym, co sprawia wiele radości zarówno osobie obdarowanej, jak i wręczającej. Okazji do przekazywania upominków jest sporo: święta, urodziny, ważne rocznice bądź po prostu moment, w którym bliskiej osobie chcemy dać coś specjalnego bez okazji, doceniając to, że z nami jest. Ze względu na estetykę oraz na szacunek dla osoby, której chcemy podarować prezent, warto przemyśleć, jak go zapakować. Oczywiście, można włożyć daną rzecz do torby papierowej, zwłaszcza że wybór jest bardzo duży. Jeśli jednak chcemy, aby sposób zapakowania był wyjątkowy, możemy zrobić to samodzielnie.

Dobór materiału do pakowania

Nie każdy jest kreatywny i nie każdy ma odpowiednie zdolności manualne do tego, aby zapakować prezent z dbałością o każdy detal, wręcz artystycznie. Naturalnie, najbardziej liczy się to, że robimy to osobiście i że tym samym pokazujemy, jak ktoś jest dla nas ważny. Natomiast, istnieje kilka sposobów, dzięki którym rzeczywiście ułatwimy sobie pracę z pakowaniem i dobrze będzie je wykorzystać. Tym bardziej, iż finalnie naprawdę prezentują się wspaniale.

Sposób pakowania zwykle będzie uzależniony też od tego, jaka rzecz znajduje się w środku. Problematyczne może być pakowanie miękkich i nieforemnych rzeczy, jednak nie jest to czymś niemożliwym do osiągnięcia. Papier pakowy to papier, który bardzo się gniecie i kiedy znajduje się w nim miękka rzecz, to istnieje ryzyko, że samo pakowanie nie będzie łatwe oraz że nie do końca będzie to ładnie się prezentowało. W tym przypadku warto wobec tego pomyśleć o innym rozwiązaniu. Kiedy chcesz komuś wręczyć sweter, sukienkę, szalik bądź coś innego, nieforemnego, zapakuj to w kartonik zwykły albo z klapami. Sztywna konstrukcja nada stabilny kształt zawartości i w takiej postaci można to zapakować do papieru prezentowego. Możesz też samodzielnie przyozdobić karton, na przykład dodając elegancką wstążkę.

Większe upominki i takie, które również nie mają regularnych kształtów można zapakować jeszcze do celofanu. Nie ma problemów z jego przycięciem pod konkretny rozmiar, a całość wystarczy przyozdobić wstążkami lub dowolnymi elementami dekoracyjnymi, aby uzyskać ciekawy i świetnie wyglądający pakunek. W trakcie pakowania musisz jedynie pamiętać o tym, żeby cztery rogi celofanu połączyć razem i naciągnąć na górę. Następnym etapem jest wyrównanie nierówności. W celofanie możesz umieścić wiele rzeczy, jak na przykład kubki, kosmetyki albo kosze prezentowe.

W jaki sposób zapakować mały, a w jaki sposób duży prezent?

Wyzwaniem dla osób, które nie mają doświadczenia w pakowaniu prezentów może okazać się pakowanie prezentów małych, jak i tych dużych. Na przykład, kiedy wybierasz się na ślub znajomych i poza kopertą chcesz im wręczyć coś symbolicznego, jak np. zdrapki, to możesz zawinąć je w rulonik i zamieścić na drewnianym patyku. Całość ozdobisz papierem do pakowania i masz pewność, że będzie to wyglądać zjawiskowo. Mniejsze, różnego rodzaju elementy możesz też zapakować na przykład do słoika, jaki następnie przyozdobisz w myśl zasad DIY. Wstążki, bibeloty i elementy kolorowego papieru z pewnością sprawdzą się przy realizacji takiego zadania.

Wyzwaniem jest wręczanie dużych prezentów. W tym przypadku należy już bardziej zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy coś komuś wręczyć. Jeśli jest to laptop, komputer stacjonarny albo telewizor, to papier do pakowania bez wątpienia nie wystarczy. Wówczas dobrym rozwiązaniem okazuje się wyciągniecie prezentu z głównego opakowania i przełożenie go do nowego kartonu. Pudło to powinno być estetyczne i w odpowiednio dopasowanym rozmiarze. Kiedy włożysz dany przedmiot do środka, wystarczy, że użyjesz wstążki mającej odpowiednią szerokość. Pamiętaj jedynie o tym, aby karton był czysty i bez żadnych napisów.

Ładne zapakowanie prezentu może być wyzwaniem, ale też nie jest czymś skomplikowanym. Kluczowe jest dopasowanie materiału do zawartości. Warto też pomyśleć o tym, żeby to, co na zewnątrz oraz to, co znajduje się w środku pozostawało spójne. 

Share this post